FAQ

Czy to ważne, jeśli nie prowadzisz działalności w pobliżu naszego biura?

Nie ma to żadnego znaczenia. Mamy Klientów prowadzących działalność w Krakowie, Niepołomicach, Warszawie, Siedlcach i Gdańsku.
Wielu z naszych Klientów przekazuje nam swoje dokumenty pocztą lub w postaci scanów przesyłanych na indywidualny adres e-mail.

Czy musimy spotkać się twarzą w twarz przed rozpoczęciem współpracy?

Zwykle odpowiedź jest twierdząca. Musimy się spotkać w celu poznania się i właściwego zrozumienia potrzeb biznesowych, a także zdefiniowania zakresu usług księgowych i kadrowo-płacowych, które będziemy świadczyć. Jest to fundament naszej przyszłej współpracy, dlatego tak ważne jest, aby ustalić wszystkie zasady i szczegóły przed jej rozpoczęciem.

Czy posiadacie udokumentowane kwalifikacje zawodowe?

Tak. Właściciele WL Finanse i członkowie zarządu są biegłymi rewidentami.

Jak często musisz przekazywać dokumenty do nas?

To zależy od wielu czynników, w tym m.in. od terminów rozliczeń podatkowych, sporządzania sprawozdań finansowych, jak również od Twoich potrzeb w zakresie bieżącego zarządzania firmą.
Niektórzy klienci przekazują swoje dokumenty codziennie, inni raz w tygodniu, inni jeszcze rzadziej, generalnie w terminach, które wzajemnie uzgodniliśmy.
My zalecamy, aby dokumenty były przekazywane do nas przynajmniej raz w tygodniu, dzięki czemu będziesz mógł na bieżąco śledzić wyniki działalności Twojej firmy.

Ile kosztują nasze usługi?

To zależy od wielkości firmy i zakresu naszych usług.
Jedynym sposobem, aby właściwie oszacować nasze wynagrodzenie, jest spotkanie się i omówienie tego, co nam chcesz zlecić do wykonania.

Czy outsourcing księgowy i kadrowo-płacowy ma sens?

Nasze podejście do biznesu powinno być oparte na prostej zasadzie, że aby odnieść sukces, to wykorzystując swoje umiejętności i doświadczenie, należy skupić się wyłącznie na głównym przedmiocie działalności. Wszystko, co nie jest bezpośrednim celem biznesowym winno być powierzone zewnętrznym ekspertom. Zlecając na zewnątrz, kupujemy doświadczenie i wiedzę specjalisty, a także – co równie ważne – fakt, że musi on być na bieżąco ze wszystkimi zmianami w przepisach, co zwalnia nas z konieczności obserwowania tych zmian.

Outsourcing będzie kosztować mniej niż zatrudnienie pracownika w pełnym/niepełnym wymiarze godzin?

Outsourcing zazwyczaj pozwala zaoszczędzić w porównaniu z kosztem zatrudnienia kogoś w pełnym lub niepełnym wymiarze czasu godzin.
Outsourcing eliminuje ukryte koszty szkoleń, urlopów i choroby. Nie musisz się obawiać się o urlopy macierzyńskie/ojcowskie. Korzystając z outsourcingu, nie ma potrzeby, aby zapewnić biurko i komputer, oprogramowanie, płacić za bieżące wsparcie licencji, oprogramowania, bezpieczeństwo systemów komputerowych i baz danych, itp.

Mam już księgowego, któremu ufam. Czy powinienem to zmienić?

Nie. Jeśli masz księgowego/księgową, który/a prowadzi Twoje księgi rachunkowe rzetelnie, terminowo sporządza rozliczenia podatkowe i sprawozdania finansowe, i jesteś zadowolony z tej współpracy, to nie ma potrzeby zmiany. Opowiadamy się za kontynuowaniem tej współpracy.

Nasza firma jest nietypowa i działa w niszy rynkowej. Czy będziecie w stanie zrozumieć nasze potrzeby?

Jesteśmy profesjonalnym biurem rachunkowym z dużym doświadczeniem w obsłudze firm działających w różnych branżach i w różnych formach prawnych. Dodatkowo nasze doświadczenie jest wzbogacane poprzez świadczenie usług audytorskich. Jesteśmy w stanie szybko zrozumieć obowiązki księgowe i podatkowe obejmujące nowych Klientów, nawet jeśli firma jest nietypowa lub prowadzi skomplikowaną działalność.
Każdy z naszych Klientów jest dla nas wyjątkowy, dlatego dostarczamy usługi indywidualnie dostosowane do Jego potrzeb. Nasza wiedza i doświadczenie jest gwarancją bezpieczeństwa naszych Klientów.

Czy muszę mieć oprogramowanie, aby korzystać z baz danych mojej firmy?

Nie, jeżeli nie chcesz korzystać on-line z baz danych prowadzonych w ramach naszych usług. My zajmujemy się wprowadzaniem danych i dostarczaniem uzgodnionych raportów w postaci plików (w formacie xls, Word, PDF), które można wydrukować. Zatem nie masz potrzeby martwić się o koszty oprogramowania lub konieczności nauczenia się jego używania.
W razie chęci korzystania z dostępu do naszego systemu komputerowego on-line, będziesz musiał kupić licencję od naszego dostawcy oprogramowania na prawo korzystania z programu dla jednego stanowiska (koszt zakupu nie jest wysoki).

Czy mogę zobaczyć moje dane on-line na moim komputerze?

Tak, to jest możliwe. Każdy nasz Klient ma zapewniony dostęp do naszych systemów komputerowych w odniesieniu do Jego firmy.
W razie chęci korzystania z dostępu do naszego systemu komputerowego on-line, będziesz musiał kupić licencję od naszego dostawcy oprogramowania na prawo korzystania z programu dla jednego stanowiska (koszt zakupu nie jest wysoki).

Czy moje dane są bezpieczne?

Ochrona i bezpieczeństwo danych są dla nas najważniejsze. Pracujemy w chmurze Microsoft Azure. Microsoft Azure spełnia wiele standardów i regulacji dotyczących bezpieczeństwa danych, takich jak ISO 27001, GDPR, HIPAA i inne. Możesz być pewien, że Twoje dane są w dobrych rękach

Czy posiadacie ubezpieczenie?

Bezpieczeństwo naszych Klientów jest naszym priorytetem – posiadamy ubezpieczenie OC obowiązkowe w wysokości 10 000 EUR i dodatkowe w wysokości 1 300 000 PLN od zdarzenia.